Formulář pro porovnání tepelných čerpadel vzduch/voda

Pro porovnání tepelných čerpadel vzduch/voda mezi sebou, jsme připravili jednoduchý formulář, který vám rychle ukáže hlavní rozdíly mezi tepelnými čerpadly a cenovými nabídkami.

Ve formuláři neporovnáváme „kraviny“ ale pouze důležité parametry, které mají vliv na pořizovací cenu, provozní/servisní náklady, nebo hlučnost. Součástí formuláře jsou i stručné informace k jednotlivým parametrům a vyplněný vzor.

FORMULÁŘ PRO POROVNÁNÍ TEPELNÝCH ČERPADEL KE STAŽENÍ 

Kde najdete data potřebná pro vyplnění formuláře?

Energetický štítek

Každý dodavatel ho musí ke svému výrobku mít a veřejně ho prezentovat (stejně jako prodejci elektrospotřebičů). Ze štítku potřebujete údaj o hlučnosti venkovní jednotky. 

Energetický štítek tepelného čerpadla

Informační list k tepelnému čerpadlu

Informační list k tepelnému čerpadlu musí být podle nařízení Evropské komise č. 811/2013 obsažen v brožuře k výrobku nebo v jiné dokumentaci k výrobku. Z informačního listu potřebujete údaj o energetické účinnosti.

Informační list tepelného čerpadla

Technický list

Z technického listu potřebujete údaj o výkonu tepelného čerpadla při podmínách -7°C/35°C. Pokud není v technickém listu uveden, vyžádejte si ho od dodavatele.   

Pokud vám výše uvedené dokumenty a informace dodavatel nechce poskytnout, vyřaďte ho z výběru a neztrácejte s ním zbytečně čas. Zatajování informací o výrobku je hlavním znakem toho, že se může jednat o nekvalitní a neúsporné tepelné čerpadlo od pochybného dodavatele.