O nás

ABECEDA TEPELNÝCH ČERPADEL startovala v roce 2006 jako malý web zaměřený na pomoc při výběru tepelného čerpadla, která se v té době začala více rozšiřovat a málokdo jim rozuměl. Jak rostl zájem o tepelná čerpadla, množství informací se zvětšovalo a ABECEDA TEPELNÝCH ČERPADEL je dnes největším a nejčtenějším poradenským webem zaměřeným na tepelná čerpadla v České republice a na Slovensku. Z původních sedmi informačních stránek, dnes najdete na ABECEDĚ, včetně poradny, více než 5 000 stránek. Stovky lidí zde denně získávají informace, jak správně vybrat tepelné čerpadlo, nebo hledají pomoc s jeho návrhem nebo servisem.

Obsah abecedy tvoří odborníci a zároveň velcí fanoušci tepelných čerpadel, z nichž někteří mají i 30 let zkušeností s touto skvělou technologií.

Provozovatelem webu je společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek. Společnost GT Energy s.r.o. provozuje také odborný web www.projektuj-tepelna-cerpadla.cz určený pro projektanty, techniky a odbornou veřejnost.  Společnost GT Energy s.r.o. převzala provozování webu ABECEDA TEPELNÝCH ČERPADEL od 1.1.2021 a za obsah zveřejněný před tímto datem neodpovídá.


... k zamyšlení

Existuje sotva něco na světě, co by nebylo možné vyrobit hůře a proto to i laciněji prodat. A jsou lidé, kteří se zajímají pouze o cenu. Ti se stávají snadnou kořistí takovýchto praktik.

Je hloupé zaplatit mnoho, ale je ještě hloupější zaplatit málo. Pokud zaplatíte více, ztratíte pouze trochu peněz a to je všechno. Když ale zaplatíte velmi málo, ztratíte mnohdy vše, protože koupená věc nemůže plnit úkoly, které od ní očekáváte.

Zákon hospodářského vývoje zakazuje poskytovat za málo peněz věc vysoké hodnoty. Přijmete-li tedy nejnižší nabídku, musíte počítat s větším rizikem poruchy. Aby se tak nestalo, musíte počítat i s určitými penězi navíc. Když to ale uděláte, potom máte peníze na zaplacení něčeho lepšího a hodnotnějšího.

John Ruskin
anglický refomátor a ekonom
1819 – 1908
(převzato z katalogu Schiessl m.b.H – Salzburg)