Pozor na Abecedu!

Občas se v naší poradně objeví ktitické příspěvky napadající důvěryhodnost poradny a celého našeho webu. I kdybychom mohli bez problémů tyto příspěvky mazat, protože nesplňují pravidla pro používání poradny, neděláme to a necháváme na čtenářích, aby si udělali sami názor o objektivitě informací, které Abeceda čerpadel poskytuje. Zde je naše vysvětlení k některým zpochybňujícím příspěvkům:

"Abeceda je ve skutečnosti napojena na lobby velkých firem, které se snaží všemožnými způsoby ovládnout trh."

Dnes je na našem trhu skoro než 200 značek tepelných čerpadel a panuje zde velmi tvrdý konkurenční boj, trh se díky tomu nijak ovládnout nedá. Cílem Abecedy je pomoct zájemcům o tepelná čerpadla orientovat se v této záplavě značek, tak aby si vybrali tepelné čerpadlo spolehlivé, úsporné a od dodavatele, který ho bude umět dlouhodobě servisovat. Proto podporujeme tepelná čerpadla s Evropskou značkou kvality Q, která jako jediná garantuje jak kvalitu samotného tepelného čerpadla, tak i existenci technické dokumentace v českém jazyce a existenci servisní sítě. Pokud se tento způsob podpory kvalitních značek některému dodavateli tepelných čerpadel nelíbí, může si o udělení Evropské značky kvality Q zažádat a budeme ho také doporučovat.

"Web je skrytou reklamou IVT"

Abeceda je na rozdíl od jiných webů zaměřena na praktické zkušenosti, nikoliv obecné teoretické informace o tepelných čerpadlech. Proto jako zdroj informací využíváme zkušenosti firem a logicky nejvíce čerpáme od IVT, které je na trhu nejdéle, má nejvíce instalovaných tepelných čerpadel a otevřeně poskytuje množství praktických informací, které jsou jinde nedostupné.

IVT je díky své velikosti a dlouhodobému působení na trhu tepelných čerpadel nejvíce vidět a dotazy na tuto značku jsou tedy nejčastější. Přesto se ale 95 % dotazů v poradně značky IVT nijak netýká.

"Abeceda propaguje předražená tepelná čerpadla"

Jednoznačně si stojíme za názorem, že při koupi zařízení, které má tvrdě pracovat 20 let, je důležitější preferovat kvalitu a zkušenosti, než nízkou cenu.

Nevíme o žádném majiteli perfektně fungujícího tepelného čerpadla, který by si stěžoval, že si měl koupit nějaké levnější. Naopak lidí, kteří si pořídili levné křápy a jsou nespokojeni se spotřebou elektřiny, servisem a spolehlivostí jsou tisíce. Stačí se podívat do historie v naší poradně, případně v televizi na Černé ovce.

Na Abecedu se pravidelně obrací lidé, kteří mají nefunkční tepelné čerpadlo a jeho dodavatel nereaguje na žádosti o řešení problému. Zajišťujeme pak pro ně odborné posudky, nebo rovnou soudní znalce. Na značková tepelná čerpadla, od zavedených firem takovéto stížnosti prakticky nechodí, protože si sami hlídají kvalitu instalací a mají zavedenou servisní síť. Naopak některé značky se zákazníkem komunikují pouze dokud nezaplatí poslední fakturu. Pak už se od nich servisu nedočkáte a pokud si budete veřejně stěžovat třeba někde na webu, začnou vyhrožovat žalobou za poškozování jejich „dobrého" jména. To zažilo už několik přispěvatelů do poradny Abecedy. Za to, že jsme zveřejnili stížnost zákazníka na tragickou úroveň jejich záručního servisu, vyhrožují takové firmy právníky a soudy opakovaně i nám.

Cílem Abecedy je informovat kupující, že pořízení nejlevnějšího tepelného čerpadla je spojeno s mnoha riziky a může se v budoucnu značně prodražit. Jak pak se svými penězi naloží, už je jen a čistě na jejich zodpovědnosti.