Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

umístění tepelného čerpadla v řadové zástavbě

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, prosím poraďte mi co mám dělat, když soused umístil tepelné čerpadlo u zdi mého domu a zrovna v místě, kde mám ložnici. Nijak se mnou předem umístění tepelného čerpadla nekonzultoval, ale vím z informací na internetu, že se nedoporučuje umístění venkovní jednotky u zdí obytných místností.
Zjistila jsem to tak, že už několik dní se v noci a brzo ráno budím a dnes jsem si uvědomila, že slyším nějaký stálý monotónní zvuk a cítím tlak v hlavě (možná s tím souvisí i bolesti hlavy, které teď mám častěji než dřív). A to je teprve léto, kdy čerpadlo běží na nízký výkon, co bude v zimě?
Kdo je zodpovědný za umístění tepelného čerpadla, které nerespektuje doporučení? Předpokládám že stavební ohláška se řešit nemusela, tudíž nebyl vyžádán můj souhlas jako souseda. Ale mám dojem že pokud se čerpadlo umístí do vzdálenosti do 2 metrů od hranice nemovitosti, tak je potřeba souhlas souseda a musí se řešit stavební ohlášení - je to tak ? Poraďte mi způsob jak se tohoto problému zbavit - samozřejmě hned půjdu za sousedem a zkusím se s ním domluvit, zda to dobrovolně umístí jinam. Ale vzhledem k tomu, že to vyžaduje určitě další finanční náklady a problém s tím kam jednotku umístit, tak mám obavy že to nebude chtít dobrovolně řešit. Děkuji za odpověď.
  • 27. 7. 2023  08:17
  • Irena Vlachová

To tepelné čerpadlo v takovém místě nemá co dělat. Píšeme o tom zde i s návodem jak postupovat.
https://www.abeceda-cerpadel.cz/cz/hlucnost-tepelnych-cerpadel
  • 27. 7. 2023  09:00
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku