Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Originální vnitřní jednotka vs skládané vnitřní zapojení

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
souhlasím s výhodami originání vnitřní jednotky oproti skládanému zapojení. Instalační firma tak může napáchat chyby, zabere to víc místa atd. jak popisujete na https://www.abeceda-cerpadel.cz/cz/krok-4-porovnani-provedeni-vnitrni-instalace-tepelneho-cerpadla
Pokud je však instalace v pořádku, domnívám se, že může lépe ochránit investici do ní vloženou. Až jednou dojde na výměnu čerpadla (nic netrvá věčně), stačí vyměnit externí jednotku (monoblok) a k ní odpovídající řídící jednotku uvnitř domu a jede se dál. To v případě "ledničky" předpokládám není možné. I kdybychom zůstali u stejného výrobce, těžko půjde využít stará "lednička" s novou externí jednotkou. Bude nutné celou vnitřní jednotku vyměnit za novou. A to bude přibližně dvojnásobná nová investice.
Jsou mé úvahy zcestné?

Děkuji za odpověď!
  • 16. 4. 2023  21:39
  • Míra Krejčí

Popisujete to přesně. Skládané je lepší z hlediska dlouhodobého servisu, ale mnohem rizikovější na správný návrh a montáž. Zvlášť když dneska montuje čerpadla kdejaká rychlokvaška:-)
  • 2. 5. 2023  09:25
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku