Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Vibrace tč

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Půl roku máme v domě dunění, naměreny byli nadlimitní vibrace. Tepelné čerpadlo souseda při vyšších otáčkách vydává ten samý dunivy zvuk, který slyšíme v celém domě. Stáří čerpadla cca 9 let, běží v podstatě nepřetržitě. Doma trpím velkou nevolnosti, hospitalizace v nemocnici z důvodu rotačního veriga. Při teplem počasí to není slyšet, ale jak se ochladí, duní to v kuse několik dnů. Prosím o pomoc
  • 3. 4. 2023  09:16
  • Janaformánková

Pokud to čerpadlo dříve nedělalo, je možné že má nějaký technický problém. I v zájmu souseda je aby ho vyřešil, protože to pravděpodobně spotřebovává více elektřiny.

Pokud to nepomůže, můžete se proti obtěžování hlukem bránit podle návodu o kterém píšeme zde: https://www.abeceda-cerpadel.cz/cz/hlucnost-tepelnych-cerpadel

  • 5. 4. 2023  07:52
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku