Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Spotřebu elektřiny porovnávejte podle energetické účinnosti tepelného čerpadla ηs

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,

snažím se porovnat čerpadla podle Vašeho návodu, ale je to poněkud problém. Někteří výrobci vůbec energetickou účinnost v technických listech neuvádějí. Snad jediný výrobce ji veřejně prezentuje (IVT). U některých je schovaná v technických listech (kdo hledá tak ji nakonec najde) Ale někde není k dohledání vůbec a na přímý dotaz jsem dostal odpověď: "Tento údaj v technických listech nemáme. Každopádně se zde nachází. Křivky v závislosti na venkovních teplotách." Pokud mají tuto povinnost, tak prosím podle jakého nařízení? Nevím jak mám porovnat TČ mezi sebou, když se tam maximálně objeví údaj A+++ či A++, ale žádná v procentech vyjádřená účinnost?
Děkuji za informaci
  • 16. 11. 2021  17:44
  • Pavel

Energetická účinnost je uvedená na informačním listu k energetickému štítku a tyto věci musí povinně zveřejňovat každý prodejce. Pokud tvrdí že tyto hodnoty nemá, nebo neví kde je má hledat, tak si najděte jiného dodavatele. Nebudete přece kupovat zajíce v pytli.
Zde je ke stažení seznam registrovaných čerpadel pro dotace i s účinnostmi (z toho je vidět, že hodnoty účinnosti všechna čerpadla mají a je to důležitá hodnota).

https://www.abeceda-cerpadel.cz/cz/kotlikove-dotace-jak-vybrat-usporne-tepelne-cerpadlo  • 17. 11. 2021  08:45
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku