Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Výběr TČ vzduch/voda

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, stavíme dům a v další etapě je i pořízení TČ. Chtěl bych se zeptat na doporučení značky TČ nebo přímo typu v poměru cena/výkon. Bude instalováno podlahové topení, obytná plocha je 120m2, ohřev TUV, tepelnou ztrátu bohužel nevím, stavíme z Ytongu 375 a k tomu 12cm zateplení, vata v podkroví bude nejspíš 40cm a stavíme v mírném klima cca 550 m.n.m.

Děkuji za odpověď
  • 10. 10. 2021  03:56
  • Jan Tomusko

Doporučujeme vybírat z firem, které mají evropskou značku kvality Q https://www.abeceda-cerpadel.cz/cz/evropska-znacka-kvality-q

Doporučujeme pak vybrat ta s nejvyšší energetickou účinností i když budou mít o něco vyšší cenu. Důvodem je očekávané zdražení elektřiny, díky kterému se vyplatí investovat do těch nejúspornějších čerpadel která jsou aktuálně k dispozici.
  • 10. 10. 2021  07:53
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku