Na co si dát pozor při žádosti o kotlíkovou dotaci

Následující doporučení vznikla na základě zkušeností s několika tisíci žádostmi o kotlíkovou dotaci, které naši poradci řešili.

1 / NEČEKEJTE až bude zahájen příjem žádostí o kotlíkovou dotaci

  • Dotace jsou mnohdy vyčerpány během pár vteřin a je důležité na to být připraven.
  • S přípravou žádosti začněte hned. Zájemců o dotaci je hodně a specialisté, kteří žádosti připravují, budou s blížícím se startem příjmu žádostí časově více a více vytíženi.

2 / NEŠETŘETE tam, kde to nemá smysl

  • Pokud za vás drtivou část ceny tepelného čerpadla zaplatí dotace, vyberte si to nejkvalitnější a nejúspornější tepelné čerpadlo co můžete. V příštích letech se vám to bohatě vrátí v nízké spotřebě elektřiny, nízké poruchovosti a dlouhé životnosti.  
  • Objednejte si na vyřízení dotace zkušenou specializovanou firmu.

JAK POZNAT KVALITNÍ A OPRAVDU ÚSPORNÉ TEPELNÉ ČERPADLO >>>

3 / NEVYŘIZUJTE si vše sami a nebuďte zbrklí

  • Specializované firmy, které dotace vyřizují, mají více informací než dokážete sami zjistit z podkladů a vyhnete se tak nevratným chybám v žádosti. Také za vás dokáží podat žádost elektronicky pomocí robotů mnohem rychleji než vy. Přesně vám i sdělí, jak má vypadat faktura, aby byla kompletní a plně uznatelná a proplacená.
  • Než vyhodíte původní kotel, je potřebné kotel předpisově nafotit, zajistit revizi a doklad o ekologické likvidaci. V každém kraji se požadavky úředníků mírně liší, takže riziko že něco nevratně pokazíte je docela velké. (I autor tohoto textu díky chybějící revizi na neprovozovaný a už vyhozený kotel nesplnil podmínky pro kotlíkovou dotaci).

POPTEJTE NEZÁVAZNĚ SPECIALIZOVANOU FIRMU NA VYŘÍZENÍ DOTACE >>>

Pokud si vyberete kvalitní tepelné čerpadlo a pro zpracování žádosti specializovanou poradenskou společnost, je to nejlepší cesta jak získat tepelné čerpadlo s dotací bez stresu a mít doma dlouhé roky teplo za opravdu minimální cenu.  

kotlíkové dotace a tepelné čerpadlo