Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ a řízené větrání

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den. Budeme stavět bungalow s tepelnou ztrátou cca 10 kw. Chtěli bychom TČ od IVT systém země (plošný kolektor)/voda v kombinaci s podlahovým vytápěním v celém objektu. Mám několik dotazů:
1. Pokud bychom uvažovali i o řízeném větrání s rekuperací, je lepší samostané zařízení (Atrea) nebo již integrované v TČ?
2. Je možné doplnit podlahové topení radiátorem v koupelně (žebřík) ikdyž je v něm jiná topná teplota, nebo se nabízí jiné, ekonomické řešení?
3. Ikdyž je nám známo, že instalace krbu bude jaksi "navíc", stejně bychom si ho chtěli pořídit, abychom si užili i tohoto krásné požitku, ale bojíme se nárazového přehřátí obytného prostoru. Jaký máte na toto názor, popřípadě existuje nějaké jiné řešení, pokud bychom v něm topili jen jednou za týden?
4. Poslední otázka se týká podlahových konvektorů pod "francouzskými" okny. Mají tak velký význam, nebo stačí "zhustit" podlahové vytápění, popřípadě pod nimi umístit výdechy řízeného větrání s rekuperací?
Děkuji za rady
  • 27. 3. 2011  10:52
  • Milan Březina

1. Samostatné
2. Ano. Žebřík se napojí na stejnou vodu jako podlahové topení. Bude to bez problému fungovat.
3. Když přetopíte, tak otevřete okno:-))
4. Nejsou potřebné. Podlahové topení vše zvládne. Pokud budete mít řízené větrání, bude vlhkost vzduchu v místnosti pod kontrolou a okna se rosit nebudou.

  • 28. 3. 2011  12:00
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku