Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Návratnost investice do TČ - dům 5,5 kW

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Zdravím, plánujeme stavbu RD (nízkoenergetická dřevostavba s TZ 5,5 kW nebo Ytong Theta) o podlahové ploše 106-109 m2 vytápěný kompletně podlahovým topením + žebříček v koupelně. Vybrané TČ IVT Greenline HE (popř. LC) C6 + zemní kolektor = investice cca 215-320 t. Kč. Dodavatelé RD nás zrazují s tím, že se TČ nezaplatí v porovnání s elektrokotlem, resp. plynovým kotlem, zvlášť, když budeme dům z valné části financovat HÚ. Jaký je Váš názor. Děkujeme
  • 25. 3. 2011  00:03
  • Stanislav

Dodavatelé RD vaše účty ze energie platit nebudou, akorát jim komplikujete dodávku. Proto se tomu brání. Tepelným čerpadlem ušetříte i v takto malém domě 20 až 25 tis. ročně. S ohledem na rostoucí ceny energií se čerpadlo bez problému zaplatí.
  • 28. 3. 2011  12:04
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku