Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Zamrzání TČ

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,koupili jsme větší chatu(4 bytové jednotky) s TČ země/voda(stavebnice).TČ nemá žadnou regulaci ani kompenzační nádobu a neustále nám namrzá.Stále musíme dotápět el.kotlem.Bez el.kotle ohřeje TČ systém pouze na 30 C.Vrty jsou dva 50m.Je takovéto TČ vůbec ekonomické nebo máme raději přemýšlet o novém? Stačí pouze dva vrty nebo máme ještě připojit kolektor?Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den. Karel
  • 9. 3. 2011  20:34
  • Karel

Nejlepší je zkusit čerpadlo opravit. Kontaktujte výrobce, měl by s tím pomoci. Pokud to nepůjde je lepší pořídit čerpadlo nové, pokud možno kvalitní. Na vrty co máte, lze připojit tepelné čerpadlo o výkonu přibližně 7 kW. Pokud potřebujete vyšší výkon, bude potřeba smyčku kolektoru přidat.
  • 10. 3. 2011  10:29
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku