Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Volba TČ

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu s výběrem TČ. Plánujeme stavbu Bungalovu o zastavěné ploše 90 m2, podlahové vytápění, TZ 6 kW, čerpadlo bude sloužit jako jediný zdroj vytápění i k ohřevu vody. Původně jsme uvažovali o TČ IVT země/voda (plošný kolektor), celková investice cca 300 tis. Počítali jsme se státní dotací, ale nyní, když je program zastaven, si říkáme, zda se tato investice do tak malého domu vyplatí a zda by nebylo výhodnější instalovat např. TČ vzduch/voda. Dalším hlediskem, které nás při výběru TČ ovlivňuje je prostor. V domě totiž nebude žádná technická místnost a jediné místo, kde by bylo možno TČ umístit je koupelna s technickým koutem o rozloze 1,83 m2 (odděleno šoupací zástěnou, bude zde i pračka). Předem děkuji za odpověď.
  • 3. 3. 2011  07:40
  • Zdenka Laštovičková

Kvalitní tepelné čerpadlo vzduch/voda bude stát 240 - 270 tisíc. Takže ta úspora pořízovacích nákladů nebude příliš vysoká. Alternativou k čerpadlu IVT C6 je IVT AIR 90. Zkuste poptat cenu a uvidíte.
Do tak malého prostoru se dají obě tato tepelná čerpadla "nacpat".
  • 7. 3. 2011  12:17
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku