Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

NIBE split + sol.ohřev TUV

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den. Na úvod velké díky za velmi užitečné stránky. Jsem ve fázi rozhodování jaké TČ zvolit. Mám nově postavený RD s tepelnou ztrátou cca 12KW. V systému mám celkem jasno, poněvač nemám prostor na zemní kolektor a vrty jsou pro mě finančně nedostupné. IVT mi nabízí IVT AIR120 a za podobnou cenu mám taky nabídku i od firmy NIBE na NIBE SPLIT 3,5–12kW. Ke všemu ještě firma NIBE k čerpadlu nabízí solární ohřev TUV za jednu korunu. Váhám, jestli se mi vyplatí pořízení sol.ohřevu(1 koruna jistě není finální cena), když v 270 litrovém zásobníku je jen 14 litrů objemu trubek pro ohřev TUV. Věřím, že v létě to zcela jistě má své opodstatnění, ale nevím, jak se bude chovat sol.ohřev, když budu mít min.odběr teplé vody. Nemůže dojít nějakým způsobem k poškození výměníku, nebo sol.panelů z přehřátí? TČ se dá vypnout, ale sluníčko nevypnete, jestli mi rozumíte.Díky moc za odpověď.
  • 1. 3. 2011  10:04
  • Deyv Bellardo

Jak jsem psal na dotaz p. Svobody:
"Solární systém v kombinaci s tepelným čerpadlem vzduch voda je nesmysl (i když plno firem vám tuto kombinaci rádo prodá). V létě oba produkují více tepla než potřebujete a v zimě ho neumí pořádně vyrábět ani jeden z nich.
Navíc díky levnému teplu vyrobenému tepelným čerpadlem solární systém sotva vydělá na vlastní údržbu."
Pokud v létě nebudete ze solárního systému teplo odebírat, bude se přehřívat a zkrátí se jeho životnost.
  • 2. 3. 2011  17:57
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku