Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

vysoká hlučnost tepelného čerpadla ze sousedního pozemku

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Jsem absolutní "neználek", ale mám prosbu.Sousedé opravili dům a pořídili si tepelné čerpadlo.Kompresor je od našeho domu - ložnic, vzdálen asi 7 m a hrozně to hučí,jako když nepřetržitě s menšími přestávkami jede vlak.Kompresor je mimo dům na 4 beton.nohách a nahoře -plošně je kompresor.Nechtěli bychom mít se sousedy problém, ale jsme starší manželé a to hučení nás velmi ruší.Prosím poraďte jak to řešit.Jedná se pravděpodobně o tepel.čerpadlo voda -vzduch.Díky M.T.
  • 18. 2. 2011  16:35
  • Tichý Karel

Na to existují poměrně přísné normy, kdy na hranici vašeho pozemku nesmí hluk sousedova tepelného čerpadla překročit určitou hranici.
Informujte souseda, že vám hluk vadí a požádejte ho o nápravu. Pokud nebude reagovat, pozvěte si hygienika, který provede měření hluku a s výsledkem se obraťte na místní stavební nebo obecní úřad.
  • 21. 2. 2011  10:30
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku