Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

ekvitrmni regulace přímo bez trojcestného ventilu

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, omlouvám se, že kladu tutéž otázku, ale asi vám uniklo že se ptám na regulaci topení s tepelným čerpadlem bez směšování topné vody.Uvedení výrobci většinou směšování s taktovací nádrží používají. Nemůžete aspoň způsob regulace bez směšování popsat?
Bylo vaše sdělení, na které jsem se odvolával překlep?:
07-02-2011 23:21 Dobrý den, našel jsem na Vašich stránkách zmímku o ekvitermní regulaci tepelného čerpadla přímo bez trojcestného ventilu.
Mám podlahové topení a velmi by mne zajímalo, kdo takový způsob regulace používá, nebo spíše nabízí. Nemohl byste mi poslat nějaký odkaz, nebo adresu?
Děkuji.
Správce
10-02-2011 10:58 V podstatě všechna kvalitní tepelná čerpadla (IVT, Stiebel eltron, PZP atd) mají přímou ekvitermní regulaci výstupní teploty z tepelného čerpadla.
Záleží jaký máte zdroj tepla aby šel tento způsob regulace použít.
  • 11. 2. 2011  01:58
  • Mirek

Právě že uvedené firmy směšování za taktovací nádrží pro hlavní topný okruh nepoužívají. Pouze v případě, kdy je v domě kromě radiátorů druhý topný okruh s podlahovým topením, je připojen přes trojcestný ventil.
Přímá ekvitermní regulace tepelného čerpadla ho v podstatě jen vypne v závislosti na teplotě topné vody a venkovní teplotě. Když je venku tepleji, vypne tepelné čerpadlo třeba při 35 C teploty topné vody. Když je venku zima, tak třeba až při 55 C teploty topné vody.
  • 11. 2. 2011  14:40
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku