Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Způsob vytápění rekonstruovaného RD

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Máme RD 100 let starý, 15 let po rekonstrukci. 2 podlaží, zastavěná plocha 100m2. Topíme přímotopy. Není možnost připojení na plyn. Chceme to změnit. Prosím o radu nebo zkušenost, zda TČ je tím vhodným řešením, případně jaký typ zvolit a jaká je celková investice (TČ+radiátory, rozvody a regulace). Je možné čerpat dotaci z programu Zelená úsporám? Děkuji
  • 6. 1. 2011  07:28
  • Leoš Slavík

Tepelné čerapadlo je nejlepší řešení. Můžete si pořídit buď vzduch/vzduch např. http://www.cerpadla-ivt.cz/cz/jak-funguje-ivt-nordic-inverter
kde je investice minimální a nebo standardní čerpadlo země/voda nebo vzduch/voda ale zde budete muset investovat do vybudování topného systému. Na obě čerpadla lze získat dotaci (pokud bude zelená ůsporám opět obnovena)
  • 14. 1. 2011  11:31
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku