Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

vzduch/voda a TUV

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den.
Plánujeme postavit rodinný dům ( 2 podlaží, cca 750m3 obestavěný prostor, w 0,18 ), čerpadlo vzduch/voda + solár ( budou li dotace ). Předpoklad kombinace podlahovka, radiátory a aktivní chlazení. Jakým spůsobem by jste doporučoval ohřev TUV v létě, kdy najednou bude systém ohřívat TUV ( jedna akumulace ) a chladit ( druhá akumulace?? ).
Děkuji
  • 31. 12. 2010  16:13
  • Laboš

Kombinace tepelného čerpadla vzduch/voda a solárního systému není příliš vhodná. Je to drahé, komplikované, náročné na údržbu a nepřináší to nějaké zásadní úspory.
Za stejné nebo nižší peníze si pořiďte systém země/voda s vrtem. Provozní náklady budou nižší a chladit můžete levně přímo z vrtu. Dokonce můžete v létě při ohřevu teplé vody vzniklý chlad použít rovnou pro chlazení domu.
  • 2. 1. 2011  09:27
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku