Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Volba tepelného čerpadla pro dům s elektrokotlem a krbem

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

,Máme RD kolaudovaný v r. 2001, podlahová plocha v přízemí 80 m2 - podlahové topení, v podkroví cca 90 m2, většinou radiátory, pouze v koupelně podlahové. Dům je z Hebelu 38 cm, jinak neizolovaný. V domě je elektrokotel 24 kW, který je spojen s krbovou vložkou s teplovodním výměníkem. Převážně topíme v krbu, pouze při poklesu teploty pod 19 st. zapne el.kotel. Za letošní rok spotřeba el.celkem tj včetně svícení, vaření a ohřevu TUV 7000 kWh plus cca 10 m3 tvrdého dřeva. Vzhledem k značné námaze s půlmetrovými poleny tvrdého dřeva a stoupajícím věkem uvazuji o TČ. Prosím o radu, jaké použít , na zemní kolektor je málo místa, buď vrt, nebo vzduch-voda, jaký výkon a pod.
Děkuji Preis
  • 29. 12. 2010  13:53
  • Preis

Pokud chcete topení dřevem jen výrazně omezit, stačilo by jednoduché čerpadlo vzduch/vzduch, které bude do domu foukat teplý vzduch. Pokud chcete dřevo výhledově úplně nahradit, pak bude lepší standardní čerpadlo země/voda nebo vzduch/voda.
  • 30. 12. 2010  09:48
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku