Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Dotaz ke spotřebě tepelného čerpada vzduch voda

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, jsem velmi zklamán investicí do TČ vzduch - voda, náklad cca 250 tis. Kč, výkon 15 kW, tepelná ztráta RD 10,5 kW, spotřeba v topné sezóně až 2 MWh/měs. - přijde Vám to normální nebo jaké jsou příčiny tohoto stavu ? Žádná kalkulačka, kterou jsem při zadání vstupních hodnot vyplnil, ki takovouto spotřebu nevykázala. Navíc nemůže být řeči ani o komfortu - je to značně poruchové a je třeba to neustále hlídat, párkrát jsem uvažoval o odstoupení od smlouvy. Za vložené peníze bych měl např. výkonný kotel na dřevo + kompletně zateplený barák, takhle stěží vydělávám na samotný provoz TČ - nikomu nedoporučuji !
  • 28. 12. 2010  12:31
  • marek

Spotřeba elektřiny pro vytápění a ohřev teplé vody by se měla pohybovat okolo 8 - 9 MWh za rok. Pokud je výrazně vyšší reklamujte to u dodavatele.
Spotřeba 2 MWh/měsíc je hodně, ale pokud máte nějaké levné čerpadlo a jsou mrazy jako v posledních měsících, je to možné. Vzduchová čerpadla mají v mrazech vysokou spotřebu elektřiny.
  • 28. 12. 2010  13:10
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku