Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Šílená investice do šíleného čerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Bohužel jsem udělal při pořizování TČ rovnou několik chyb. Hlavní bylo, že jsem se spolehl na doporučení známého a zvolil špatného, či spíše hrozného dodavatele. Výsledek je ten, že jsem sice investoval téméř 300 t. korun do TČ a spol., nicméně již druhým rokem topím pouze elektrokotlem. Tepelné čerpadlo značky Tempstar vzduch voda od počátku instalace zlobilo, místo abych odstoupil od smlouvy spokojil jsem se se záručními opravami a když závady pochopitelně pokračovaly i po skončení záruky, neměl jsem již náladu proplácet dodavateli další a další peníze za výměníky a podobně a poslal jsem jej do řitního otvoru. Tím jsem si sice ulevil, ale současně tak přišel o sice podvodnického matlu, ale přece jen člověka jenž čerpadlo alespoň nějak zprovoznil. Pokud by jste věděli o někom seriozním, kdo by byl schopen provést normální servis a dát čerpadlo a spol. do kupy byl bych vděčen. Škoda, že jsem se nedostal k těmto stránkám před instalací. Díky
  • 28. 12. 2010  01:15
  • lubor kohout

To je bohužel typická ukázka jak to dopadne při nákupu na první pohled levného tepelného čerpadla.
  • 28. 12. 2010  10:29
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku