Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Kombinované TČ

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Pro NED-PD 220m2 tepelné ztráty cca. 5kw s plánovanou rekuperací vzduchu, zvažuju možnost vyžití kombinovaného TČ země/voda, odapdní vzduch/voda (vytápění a ohřev TUV). Připadá Vám tato alternativa výhodná (původně jsem zvažoval vzduch/voda - neefektivní a hlučné, vrt/voda - drahé, zemní kolektor/voda - velké omezení prostorem, ale realizovatelné)?
Která z variant je nejefektivnější? Jaký výrobci tyto kombinovaná čerpadla kromě IVT nabízí? Výhodou je též možnost napojení TČ na systém inteligentního domu KNX. Předem děkuji za odpověď!
  • 26. 12. 2010  21:19
  • Luděk

Tato kombinovaná čerpadla se příliš nepoužívají. Jsou složitá a většinou mají i dost malý výkon. Myslím, že ani IVT už systém TWIN nenabízí. Pokud nemáte prostor pro plošný kolektor (cca 250m2) použijte kvalitní čerpadlo vzduch/voda. U takto malého výkonu nějaký větší problém s hlukem nebude.
  • 27. 12. 2010  10:34
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku