Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Tepelné čerpadlo - výběr

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, zkusím sem položit dotaz, přestože jsem nezahlédla ani jedinou odpověď v této poradně. Možná, že se zde komunikuje jinak....
Dokončujeme projekt na Rd o podlahové pl. 120m2. tepelné ztráty nám byly sděleny do 6,2kW. Plyn nemám, tudíž zvažujeme otopný systém. Jsme nakloněni nejvíce TČ. Nikde však nelze najít žádné srovnání atd. Nemůžu také dohledat žádného odborníka, který by byl nezaujatý a dokázal mi (jako službu) vymyslet a poradit otopný systém. Vždy natrefím pouze na zástupce prodejce, což je mi k ničemu. Poradíte mi tady??? Děkuji za reakci. S pozdravem AD
  • 23. 9. 2008  11:53
  • Alena Doležalová

Bohužel opravdu nezávislého odborníka, který věci rozumí asi nenajdete. Nebojte se ale firemních zástupců od zkušených firem, mají zpětnou vazbu od svých zákazníků a ví co funguje a co ne. Kvalitní reference má například www.veskom.cz který instaluje tepelná čerpadla myslím již od roku 1992.
  • 16. 10. 2008  11:15
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku