Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Dotaz na tepelnou ztrátu

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
na jaře začnu stavět rodinný dům, který chci vytápět tepelným čerpadlem. Projektant mi spočítal tepelnou ztrátu na 17Kw což se mi zdá být poměrně hodně (dům má vytápěnou plochu 214,3m2,vytápěný prostor 557,18m3,stěny porotherm 44cm + 6cm dřevovláknitá deska,okna Uw1,1). Něž začnu stavět chtěl bych mít problématiku vytápění nasmlouvanou (vrty a pod.).Proto bych se Vás chtěl zeptat jestli je tato tep.ztráta odpovídající, jestli byste zvolil pro Tč.země/voda dva nebo tři vrty a jestli je cena 650000,- tč Stibl Eltr. výkon 16,8 Kw včetně třech 90m vrtů a zařízení celé kotelny odpovídající.
Děkuji
  • 13. 12. 2010  22:14
  • Aleš

V první řadě vyměňte projektanta topení. Ztráta takto velkého domu bude okolo 11 - 12 kW. 17 kW je naprostý nesmysl. Pak vyměňte dodavatele čerpadla, protože na to měl přijít a ne vystavit takto předimenzovanou nabídku.
Pro dům budete potřebovat čerpadlo o výkonu okolo 9 kW s vrtem 120 až 140 m. Cena pak bude samozřejmě úplně někde jinde.
  • 14. 12. 2010  21:12
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku