Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ vzduch - voda + stávající plynový kotel

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
máme starší dvoupatrový dům, celý dům je navíc podsklepený s garáží, rozměr domu 10*11 m, v současné době topíme plynem , máme 21 kW kotel s možností regulace 100% nebo 60 % výkonu, po většinu zimy dostačuje na běžné vytápění cca 20 stupnů v domě 60% výkonu ( teplota výstupní z plynového kotle do 60 stupnů C ), ke spínání kotle na 100 % dochází při venkovní teplotě pod -10 stupnů C. Kotel není používán pro ohřev teplé vody. Regulace topení je provedena přes klasický programovatelný pokojový termostat. Zvažuji instalaci TČ vzduch - voda, ale chci zachovat i možnost topení přes stávající plynový kotel. Chci se tedy zeptat , zda lze provést provést tuto kombinaci - plynový kotel + TČ vzduch - voda.
Zároveň bych Vás chtěl požádat o doporučení kvalitního TČ , případně firmy , co provede kvalitní instalaci.
  • 20. 6. 2010  11:28
  • Petr

Propojení možné je, ale topný systém není zcela nízkoteplotní, takže tepelné čerpadlo vzduch/voda bude mít hodně nízký průměrný roční topný faktor. Do systému s teplotou topné vody 60 C je lepší použít země/voda které tyto vyšší teploty topné vody zvládá mnohem lépe.
  • 21. 6. 2010  13:33
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku