Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

tepelné čerpadlo a stávající akumulační nádrž

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, obracím se na vás s výběrem kvalitního tepelného čerpadla vzduch voda, které by topilo do akumulační nádrže, z které by bylo následně vytápěn okruh radiátorů 55°C/50°C, okruh podlahového topení 43°C/37°C a bojler TUV. Jde o to, že už mám doma akumulační nádrž 400 litrů,kterou natápím krbem s teplovodním výměníkem a jako zálohu mám el. kotel, který mi topí v případě potřeby jen do rozvodu topení. Bojler se v případě potřeby natápí el. spirálou. Nerad bych celé toto měnil a tak bych chtěl kvalitní tepelné čerpadlo vzduch voda, které bude natápět danou akumulační nádrž, když nebudu topit v krbu. Děkuji za odpověd. Takto se mi to zdá nejvýhodnější.ztráta RD bude cca 10kw. Od čerpadla bych čekal, že v létě bude chladit v podkrovních místnostech a v případě potřeby ohřívat bazén
  • 9. 6. 2010  13:37
  • tomdu

Navržené řešení je jednoduché ale nevhodné. Zapojením čerpadla do této nádoby budete kvuli teplé vodě muset celoročně ohřívat nádobu na 55C, takže topný faktor čerpadla bude nízký. Tepelné čerpadlo musí být provozováno s ekvitermní regulací aby bylo opravdu úsporné.
  • 17. 6. 2010  08:37
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku