Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TC Fujitsu WOIKLJL150 3f

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,

otec si nechal instalovat Tc od firmy Tenaur (typ v předmětu ). Pokud jsem se informoval správně tak toto čerpadlo je úsporné pokud je teplota topné vody na 35°C což je dimenzováno pro podlahové topení. Problém ale je že já mám doma litinové radiátory a u nich je teplota 55-60°C na to aby se dům vytopil. Za elektřinu platím šílené částky a nevím kudy z toho ven a potřeboval bych poradit jestli by jste mi mohli aspoň nastínit nějaké možnosti. Čerpadlo má AN o velikosti 500l a je opatřené EK. Dům má vypočítanou tepelnou ztrátu na 13kw. Přechod na tepelné čerpadlo byl na základě končícího povolení provozu předchozího kotle na pevna paliva od dakonu.
  • 7. 9. 2023  10:12
  • Tomáš

Při provozu do radiátorů s těmito teplotami je spotřebě elektřiny výrazně vyšší než u podlahového topení. Dělat s tím něco na straně čerpadla moc nemůžete. Jediná cesta je zateplit dům - tím se sníží spotřeba tepla a klesne i potřebná teplota vody do radiátorů.
  • 14. 9. 2023  08:48
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku