Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ země/voda vs. vzduch/voda

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, patřím mezi případné investory do tepelného čerpadla s využitím současných dotací pro novostavbu RD. Stále však váhám mezi tepelným čerpadlem vzduchem nebo zemí. Na výstavách, které jsem navštívil, jsem si vybral tyto značkové výrobce. Jde o japonské Mitsubishi Zubadan a Daikin jako zástupce vzduchu a zemní výrobky s vestavěným zásobníkem TUV od IVT a AlphaInnoTec.
Stále však nebyl nikdo schopen mi říct, proč bych měl dát za zemní TČ vč. zhotoveného primárního okruhu o řádově 50tis Kč za plošný kolektor více než za japonské vzduchové TČ. Proč mám dát za IVT o cca 20tis víc než za Alfu a jestli koupit Mitsubishi (zní mi lépe v uších) nebo Daikin.
Za jakékoliv odpovědi, vysvětlení a reference, výhody čtenářům a přispěvovatelům Děkuji! Pepa
  • 2. 6. 2010  18:44
  • Josef Šulc

Tepelné čerpadlo země/voda má o 25 % nižší provozní náklady než jakékoliv vzduchové. Má delší životnost a neobtěžuje nijak hlukem. Rozdíl v ceně kvalitních čerpadel je minimální, záleží co všechno cena obsahuje za příslušenství nebo jaká je délka záruky.
  • 8. 6. 2010  16:25
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku