Pravidla použití poradny

 1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
 2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
 3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
 4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
 5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

NIBE S2125 - 12

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, kde bych sehnal informace ohledně průběhu maximálního topného výkonu TČ NIBE S2125 - 12 v závislosti na venkovní teplotě. V materiálech na stránkách www.nibe.cz se mě je nepodařilo dohledat, uvedený graf není zrovna Ideální a z info@nibe.cz mně odepsali, že tabulku, ze které bych mohl potřebné info vyčíst nemají (nevěřím). Konkrétně mně jde o max. topný výkon při teplotě - 7 a - 15 st. C pro výstupní teplotu vody 55 st.C. Díky za odpověď.
V. Raba
 • 10. 6. 2023  09:57
 • Vladimír

Ty údaje co potřebujte by vám měl dodavatel sdělit. Pokud je nezná najděte si jiného, který takovými informacemi o svých výrobcích disponuje.
 • 12. 6. 2023  07:05
 • Správce

Pane správče, děkuji Vám za radu, potažmo odpověď/neodpověď na můj dotaz. Mám však za to že tyto informace zná každý dodavatel. Tak třeba na můj dotaz ještě někdo zareaguje.
S pozdravem
V. Raba
 • 12. 6. 2023  07:16
 • Vladimír
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku