Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Zemní kolektor

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, uvažuji o TČ systém země-voda. Tepelná ztráta domu je 10KW ,oblast sev. čechy s nadmořskou výškou 670 m.n.m. Ze značek TČ mám ve výběru Alphainnotec,Nybe,IVT. Obracím se na Vás s otázkou zemního kolektoru.Po dlouhém hledáni různých realizací, nevím které řešení kolektoru je pro moji situaci optimální. Myšleno ve smyslu uložení a velikosti kolektoru, někdo preferuje horizontální před vertikálním, dále pak systém tzv. slinek(smyček) nebo jen volného uložení potrubí. Při hledání jsem narazil i na uložení cca v metrové hloubce, která v našich podmínkách ,opravdu nezámrzná není. Předem děkuji za odpovědi. Případně vyzývám majitele funkčních kolektorů o postřehy.Díky
  • 19. 4. 2023  19:22
  • Tomáš

Pěkně popsáno je to zde:
https://www.projektuj-tepelna-cerpadla.cz/cz/plosny-kolektor

Vyberte si čerpadlo a držte se toho co vám doporučí jeho dodavatel. Standard je trubky v rozteči 1 m, hloubka cca 20 cm pod nezámrznou hloubkou. Dimenze trubek a počet okruhů se bude lišit podle toho jestli budete mít čerpadlo ze Švédska nebo Německa.
  • 2. 5. 2023  09:29
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku