Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ pro specifický objekt stojící "na vodě"

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Zdravím a ptám se na specifický objekt: stojí na skále v hrázi-přehradě (bývalý vodárenský objekt = čerpací stanice), půdorys 9*7,5m zastřešená místnost, podlaha v úrovni hráze, ale pod podlahou a poklopem v ní jsou asi 4m vody === prý ideální pro instalaci a využití TČ... prosím poraďte - objekt letos rekonstruuji, místnost 9*7,5m zůstane a střecha se vymění za sedlovou s podkrovím. Potřebuji vyřešit vytápění, původní úvaha byla temperování elektrokotlem do podlahovky + přitápění dřevem v kamnech s výměníkem do podlahovky ..... elektrokotel bych ale nahradil TČ s využitím vody "pode mnou"
  • 25. 5. 2010  15:02
  • LiborK

Pokud voda "pod domem" protéká bude to vhodný zdroj energie pro tepelné čerpadlo. Pro volbu správné technologie jímání tepla je ale potřebné znát jaké nejnižší teploty voda v zimě dosahuje.
  • 26. 5. 2010  08:32
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku