Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Regulace okruhu podlahovky

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, máme nově TČ značky IVT, technikem mám bylo doporučeno, aby kohouty regulace jednotlivých okruhů nikdy nebyly uzavřeny a byly otevřeny vždy aspoň některé. Nicméně dnes jsme jen nakoukli na regulační ventily a vsechny rysky byly na 0 a topení nejelo. Přitom včera jsme normálně vytápěli a vše fungovalo. Jediné co nás napadlo, je že k tomu došlo, protože dnes je první teplejší den, tak se čerpadlo nezaplo ( teplota spuštění topení je nastavena na 15stupňů). Je to tak, že když se podlaha nevytápí, pak není v okruhu pohyb vody a proto všechny ventily ukazují nulu? Omlouvám se za možná příliš simplexní dotaz, ale je to pro klid duše. Ještě v domě nebydlíme a jen každý den jezdíme kontrolovat. Tak abychom něco nepodcenili
  • 18. 3. 2023  17:31
  • Tereza Bač.

Je to tak, pokud se tepelné čerpadlo přepne do letního provozu, vypne se i oběhové čerpadlo a v průtokoměrech je pak nula.
Teplota při které se čerpadlo přepne na letní provoz se dá nastavit.
  • 24. 3. 2023  11:31
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku