Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ země-voda IVT hluk

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,

máme v novostavbě TČ ZEMĚ-VODA s vnitřní jednotkou v garáži. Jedná se o TČ IVT Premium Line EQ C6 RF.

TČ nám nepříjemně (šíleně) rezonuje celým domem. Jednotka je umístěna v garáži za 30cm zdí (ytong), místnost má dlažbu pouze na podlaze. Jednotka je na nějakých pevných silent blocích. Ložnici, pokoje, koupelnu, obyvák mám oddělenou od garáže předsíní a chodbou. Nesousedí přímo s garáží.
Nicméně TČ šíleně duní a rezonuje celým domem, fyzicky cítím akustickou vlnu (rezonanční vlny, vibrace z tepelka). Kontaktovali jsme firmu, která to montovala, ale zatím neúspěšně řešeno. Sami neví, co s tím. Nedá se s tím fungovat. Jak tuto situaci řešit?

Děkuji za odpověď-
  • 9. 3. 2023  22:00
  • Michaela

To pravděpodobně není problém samotného tepelného čerpadla, ale spíše konstrukčního řešení domu. Mezi čerpadlem a konstrukcí budovy dochází k rezonanci, která se konstrukcí domu přenáší kam nemá.
Je potřeba zjistit jak k tomu dochází (potrubím, kotvením potrubí do stěn v garáži, nebo podlahou) a pak tomu přenosu zabránit. Řešení na to existují. Obraťte se přímo na technické oddělení dovozce, které s tím má větší zkušenosti než montážní firma.
  • 10. 3. 2023  08:01
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku