Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

nastavení TČ podlahovka+radiátory

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
prosím o radu.. Máme novostavbu 150m2, v celém domě radiátory, a v půlce domu podlahovku. (Podlahovka není jen v ložnících). Týden máme nové TČ i s ohřevem vody. Po nastavení technika jsme se doma skoro uvařili:) Takže jsem stáhli vnitřní teplotu atd . manžel ale říká, že venkovní jednotka pořád jede a každých cca 5 minut se spíná. Tak nevím, zda je to uplně dobré.. Nikdo z techniků nám nedokázal poradit jak TČ nastavit, protože máme vlastně 2 okruhy( jeden radiátory, druhý podlahovka.. Existuje nějaké rozumné řešení prosím? Moc děkuji..
  • 4. 3. 2023  14:13
  • Lenka Urbanová

Čerpadlo nastavte tak, aby vám topily správně radiátory. Podlahové topení by mělo mít nějakou směšovací armaturu, která sníží teplotu vody tak, aby se podlaha nepřehřívala.
  • 7. 3. 2023  15:36
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku