Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Regulace teploty

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, před 2 týdny nám nainstalovali TČ. Od počátku se mi nezdálo, jak se reguluje teplota v domě, po přečtení několika fór jsem si téměř jistý, že naše řešení je špatné. TČ nahřívá pomocí eqitermní regulace vodu v TUV, za kterou e vodní pumpa regulovaná termostatem v domě. Takže při poklesu tejploty se spustí pumpa a z TUV žene teplou vodu do domu, po nahřátí domu na určitou teplotu se vodní pumpa vypne a zapne se zase až při poklesu teploty. Výsledkem je, že doma není stálá teplota. Po vychladnutí radiátorů a poklesu teploty vodní pumpa nažene studenou vodu do TČ a to pak jede na plné obrátky než zase doohřeje. Snížil jsem hysterezi na termostatu na nejnižší možnou (0,5°C), což pomohlo jen trochu. Takže mě napadají dvě možnosti - nastavit vodní pumpu na stále otevřenou a regulovat pomocí nastavení equitermní křivky na TČ což bude asi náročnější, ale ne nemožné nebo se snažit sehnat čidlo pro TČ k ovládání ekvitermní křivky. Předpokládám, že naše stávající řešení je energeticky neúsporné. A ještě dotaz, zdali lze ekvitermní křivku regulovat i při hodnotách venkovní teploty nad 0°C.
Díky za případnou odpověď.
  • 10. 11. 2022  09:37
  • Roman

To není dobře vyřešené. Zrušte termostat a nechte běžet oběhové čerpadlo stále a pohrajte si s nastavením ekvitermní topné křivky.
Ekviterma funguje i v podnulových teplotách
  • 16. 11. 2022  11:01
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku