Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, zvažuji změnu zdroje vytápění. Mohu poprosit o doporučení?

Neznám přesnou tep. ztrátu domu - jedná se o rod. dům ze 40. let s podlahovou plochou cca. 250m2, starší zateplení fasády 5cm polystyrenu + aktuálně realizujeme zateplení střechy - 30cm PUR izolace. Současně je zde hybridní systém plyn. kotel až 30kw a starší kotel atmos na uhlí/dřevo.

Existuje nějaké TČ - vzduch-voda, vzduch-vzduch, kterým by šlo současný zdroj obměnit? A využívat jej s návratnosti do 10 let? Naprostá většina firem má v portfoliu realizace s TČ do 20kw, takže nemáme reference k porovnání. Top. sezona 2021 stála 70 tisíc bez započtení TUV. Cena plyn kotle 30 tisic. Za současných podmínek za 10 let zaplatíme 730 tis. na vytápění.

Děkuji
  • 25. 7. 2022  21:18
  • Patrik Tomašovský

Dům bude mít ztrátu pod 20 kW, takže můžete použít jakékoliv kvalitní čerpadlo vzduch/voda. Tepelnou ztrátu si na nový zateplený stav nechte spočítat.
  • 26. 7. 2022  09:15
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku