Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Dotace na TČ

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,

chceme do domu instalovat řízené větrání se ZZT a nové TČ pro vytápění a ohřev TV a využít dotace NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM. Rušíme plynový kotel, tedy nelze žádat podoblast C.1., ale rádi bychom využili oblast C.2.-TČ.
Nerozumím ovšem podmínce 4.3.2.3. a) "Není podporována instalace tepelných čerpadel využívající odváděný vzduch z vytápěné části domu, ve které je instalován jiný systém řízeného větrání se zpětným získáváním tepla."
Znamená to, že budeme-li v domě instalovat větrání se ZZT a výfuk vzduchu z domu směřovat k tepelnému čerpadlu, tak tuto dotaci čerpat nemůžeme?

Děkuji za odpověď .
  • 15. 6. 2022  10:40
  • Anna Šimkvoá

To znamená, že nemůžete mít větrání se zpětným získáváním tepla současně s tepelným čerpadlem, která má tu samou funkci. Normální čerpadlo vzduch/voda použít můžete.
  • 16. 6. 2022  07:21
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku