Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Výkon tepelného čerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,obývám s manželkou řadovku(uprostřed)12,5x7,2m,výt.pl. 210m2 ve 3.podlážích.Prakt. se vytápí z více,než 80% jen 1podl. a 3podl-podkroví. 2.podl. jen při občasných prodl.víkend.návštěvách 3dětí s rodinámi. Dům je 25let, plyn.kotel s průt.ohř.vody Fais , spotřeba cca 18 000 kWh /rok, mám deskové radiátory bez termohlavic. Zajímám
se nyní hodně o tep.čerpadlo pro vytápění a ohřev vody. Zaujaly mě Nibe F2120-12 (A-7/8,5kW pro w45) nebo NIBE F2120-16(A-7/12kW pro w45),stejně jako IVT AIR X90( -7/8,43) -toto je 1f,chci 3f k vůli jističe a IVT AIR X130( -7/11kW). A ještě ACOND PRO R (-7/9kW). Ještě bych rád věděl, zdá budu potřebovat přídavnou akumuláční nádobu a případně jak velkou? Moc děkuji předem za sdělení, jaký výkon pro mé tepelné čerpadlo by byl nejvhodnější. Stojí to spoustu peněz a nechci to ani poddimenzovat ani předimenzovat.
Je moc dobře,že " abeceda-cerpadel" funguje a je tam i poradna.
Moc a moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den
S pozdravem Jindřich Dušek
  • 12. 6. 2022  14:43
  • Jindřich Dušek

Pro přesný návrh čerpadla je potřebné nejdříve spočítat tepelnou ztrátu. Odhadnout jí z vytápěné plochy se u vás nedá protože je to řadovka. Ze spotřeby plynu to vypadá na 9 kW a většina čerpadel, co uvádíte, by byla předimenzovaná.
  • 20. 6. 2022  17:15
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku