Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Ohřev TUV

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz ohledně ohřevu TUV! Mám doma tepelné čerpadlo (dále jen TČ) vzduch-voda, které má v sobě zaimplementované funkce vytápění, chlazení a ohřev TUV. První dvě funkce mám v současnosti vypnuty! Co se týče ohřevu TUV, tak v tomto případě mám nastaven ohřev TUV na 50 stupňů Celsia (ruční režim řízení). Kombinovaný zásobník TUV (bojler) má objem 126 litrů, výkon TČ je 11 kW! Můj dotaz se týká následujícího problému: Po aktivaci funkce ohřevu TUV dochází současně k částečnému vytápění domovních místností! V čem by podle Vás mohl být problém? Předem děkuji za odpověď
  • 9. 5. 2022  19:47
  • Tomáš

To bude pravděpodobně jen zbytkové teplo z tepelného čerpadla, které se dostane do topného systému po ukončení ohřevu teplé vody a přepnutí trojcestného ventilu.
Pokud by to topení bylo intenzivnější, může být netěsný přepínací ventil.
  • 12. 5. 2022  10:51
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku