Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Nové tepelné čerpadlo

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Máme starší rodinný dům cca 60 let. Zateplený, nová okna před asi 10 lety. Momentálně vytápíme plynem+ohřev vody, kondenzační kotel 4 roky starý. Co jsem tak zjišťoval asi by bylo nejvhodnější TČ vzduch - voda, přestože máme i pozemek kde by asi šlo umístit trubky pro TČ země - voda. Hlavní problém je v tom že dům je postavený z celých cihel a má široké zdi, a tudíž je nutné ho pořád vytápět, protože sice ven teplo neunikne ale pohltí ho studené vnitřní zdi a betonové podlahy. Bude asi potřeba TČ s vysokou účinností, tak aby i v teplotách pod nulou bylo dostatčné teplo a teplá voda. Dále by mě zajímalo jak je to případným propojením se stávajícím pl. kotlem. Bohužel asi ani není možnost získat v současné situaci dotaci na TČ. Děkuji
  • 4. 5. 2022  15:21
  • Martin Vít

Jestli máte plochu kterou můžete "rozkopat" volte čerpadlo země/voda. Je to lepší řešení.

Kotel můžete nechat a provozovat spolu s čerpadlem, nebo úplně zrušit (pokud vám v radiátorech stačí i v mrazech voda o teplotě do 60°C.)


  • 9. 5. 2022  14:00
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku