Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Jaké použít čerpadlo pro byt

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, bydlím v přízemí ve vlastní bytu, který je součástí bytového domu o sedmi bytových jednotkách. Jedná se o cihlový dům, stáří 80 let. Dům není zateplený. V současné době zajišťuji topení a teplou vodu kombinovaným plynovým kotlem. Rád bych se od vás dozvěděl, jaké použít řešení ( tepelným čerpadlem) pro můj byt. Děkuji předem za vaši odpověď. Karel Tomčík, Litvínov, Podkrušnohorská 1195.
  • 5. 4. 2022  12:09
  • Karel Tomčík

Použít můžete tepelné čerpadlo vzduch/voda. Má to dvě podmínky. Radiátory musí být nízkoteplotní (aby jim i v zimě stačila teplota vody z kotle do 60°C). Také musíte mít venku místo pro venkovní jednotku, což může u bytového domu být problém, protože pozemek okolo asi nebude váš.
  • 8. 4. 2022  10:45
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku