Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Fungování otopné soustavy s TČ

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Jak bude fungovat 50 m podlahového vytápění v 1/3 přízemí a zbylé 2/3 se starými litivovými radiátory a tlusté tribky ( tak jak se to dělávalo u samotížek). Litinové radiátory jsou opravdu obrovské a staré 4 ks až 2m dlouhé. Doposud vytápěno závěsným plyn. kotlem. Poschodí je po rekonstrukci před léty samostatně napojené na další pl. kotel a slabé měděné trubky s deskovými radiátory. Plocha každého podlaží 120 m.
Co by to udělalo spojit zase obě podlaží na jeden okruh vytápění s TČ ? Je to vůbec slučitelné takto rozdílné tipy ? Tepelná ztráta je 2o,6 % nezatepleno. Nebo je vůbec neslučovat a dále nechat oddělené a provozovat na 2 TČ samostatně. Prosím poraďte.
  • 3. 4. 2022  11:28
  • Věra Šemberová

Sloučit to můžete, ale každý topný systém musí mít samostatnou topnou větev se svým oběhovým čerpadlem. Okruh s podlahovkou musí mít navíc i trojcestný směšovací ventil pro snížení teploty topné vody.
  • 4. 4. 2022  11:05
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku