Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Tepelné čerpadlo do paneláku

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Jsem úplný laik v oblasti TČ a potřeboval bych poradit. Chci nahradit současný plynový kotel (vytápění, ohřev vody) TČ vzduch/voda a napojit na radiátory a ohřev vody do bojleru. Doporučíte mi nějaké kvalitní řešení? Nějaký nástřel ceny, značky a firmy pro realizaci? Mám k dispozici kotelnu 2x1m s rozvody pro stávající kotel a chtěl bych vše umístit opět do kotelny (nejlépe bez venkovní jednotky). Jedná se o zateplený panelový byt v posledním patře pod střechou,cca 70 m² s plastovými okny s dvojsklem. Orientace na JV oblast Vysočina Jihlava. Jde mi samozřejmě i o hlučnost systému, jelikož máme vedle kotelny ložnici. Díky za každou radu.

  • 1. 4. 2022  09:25
  • Michal Příhoda

Nějakou venkovní jednotku mít musíte, aby bylo odkud brát teplo.
Můžete kotel vyhodit a použít systém vzduch/voda, pokud bude vyhovovat velikost radiátorů. Nebo se dá použít systém vzduch/vzduch, který jen přidáte do bytu a plynový kotel si necháte. To je jednoduché a levné řešení, které hodně plynu ušetří ale nebude technicky složité to nainstalovat.
  • 4. 4. 2022  11:01
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku