Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Jak vybrat tepelné črpadlo

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Nechal jsem si spočítat tepelné ztráty rodinného domu pro kontrolu výběru TČ.Je prý důležitá informace o energetického štítku TČ, ale nevím co z toho mám vyčíst, mám všude radiátory. Firma mi tvrdí, že mi provede projekt a vše si dle projektu připravím, firma zapojí TČ ale napojení na stávajíci rozvody plynového topení kondenzačního kotle si musím propojit sám,že nechtějí zasahovat do systému. Ale já tím zasáhnu do jejich systému.Jak by to mělo být? Dale prosím o odpověď - jsme s manźelkou zimomřiví(přes 70 let) a zvyklí na dost vysokou teplotu v obýváku, které TČ by nejlěpe splňovalo naši byť drahou potřebu? A existuje nějaký seznam TČ z hlediska spolehlivosti? Zajímá mne TČ vzduch voda. Jsou úspornější a spolehlivější TČ která? Dá se spolehlivě a bez problémů přepínat na náhradní plynový systém? Omlouvám se možná za stupidní dotazy,ale nejsem moc technický typ a navíc v v 75 letech se firmy snaží za každou cenu Vám prodat a tak prosím odovědi na moje otázky. Moc děkuji
  • 26. 3. 2022  12:39
  • Karel

Firmu, která vám nezajistí celé funkční dílo vyměňte. Je spousta jiných, které to umí celé a mají i tepelná čerpadla přímo přizpůsobená pro připojení k plynovému kotli.
O teplotě v domě rozhoduje hlavně velikost radiátorů, pokud by po instalaci čerpadla nebyla teplota podle vašich představ, dají se některé radiátory vyměnit a zvětšit.
Napište mi na spravce@abeceda-cerpadel.cz kde dům stojí a zkusím vám doporučit nějakou schopnou montážní firmu.
  • 28. 3. 2022  10:49
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku