Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Vzduch/voda a sluneční kolektory

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
právě řešíme vytápění 2.patrového nízkoenergetického domu,obytná plocha 220m2,který budeme stavět v Bohumíně u Ostravy.Předpokládané tepelné ztráty by se měli pohybovat kolem 8KW.Jaké by jste doporučoval nejefektivnější vytápění,popř.jakou značku výrobku zvolit a jaké se určitě vyhnout?Chtěli by jsme zvolit kvalitu za rozumnou cenu.Firma která nám má dům realizovat,nabízí variantu TČ vzduch-voda HOTJET 11 ASK s vyrovnávacím zásobníkem 300l a ohřevem TUV,v kombinaci se solárním systémem. Děkuji za odpověď s pozdravem Ondra A.
  • 10. 4. 2010  21:24
  • Ondra

Pokud máte na zahradě 300 m2 plochy, zvolte systém země/voda. Vzduchové čerpadlo se slunečním kolektorem je možná zajímavá kombinace kvuli dotaci, ale jinak je to nevhodné řešení. V létě máte z obou zdrojů tepla přebytek, v zimě nefunguje pořádně ani jeden.
  • 12. 4. 2010  21:38
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku