Pravidla použití poradny

 1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
 2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
 3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
 4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
 5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

tepelné čerpadlo vzduch -voda,-rada pro radiatory

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,máme kotel na tuhá paliva starý 17 let.Jsme s manželem důchodci.Chceme ho vyměnit .Doufali jsme,že se i nás bude týkat dotace nová zel.úsporám.Bylo nám řečeno,že máme kotel 3 emisní třídy,tak nemáme nárok.
Ztejně jsme si řekli,že to musíme řešit,u nás není plynofikace,elektrika je drahá,s uhlím to bude kdoví jak.
Máme radiátory asi 30 let staré,typu konvektor,vyráběl to Lichkov v Liberci.Měli jsme tu 1 konzultanta firmy.Ten se jen ptal,kolik jich máme Nic na ně neříkal.Pak jedna firma po telefonu řekla,že zřejmě nebudou v hodné.Jak to řešit,přeci nemůžeme měnit i tyto radiatory-z finanční stránky bychom to už nedali.Nový kotel na tuhá paliva už bychom kupovat nechtěli. Poradíte?My tomu moc nerozumíme..Děkuji.
 • 16. 3. 2022  12:29
 • Dagmar Linhartová

Je potřebné zjistit přesný typ konvektorů a spočítat jaký budou mít výkon při nižší teplotě topné vody z tepelného čerpadla. Podle toho se pozná jestli se dají použít nebo ne.
Pokud by se musely vyměnit, dalo by se to řešit tepelným čerpadlem vzduch/vzduch, které nepotřebuje topný systém a investice je menší než do jiných typů čerpadel. Tady je pěkný příklad:
https://www.cerpadla-ivt.cz/cz/jak-vytapet-chatu-tepelnym-cerpadlem
 • 16. 3. 2022  17:12
 • Správce

Dobrý večer,děkuji,snad najdeme nějaké informace ohledně radiatoru -konvektoru. Ješrě bych se chtěla jestli nevíte,firma rekupera nám nabídla tento typ-nevím,jestli toto TČ -intvertovorotove,/splitové/ je vhodné?Toto napsaly-

Dodávka a montáž třífázového invertorového tepelného čerpadla vzduch-voda HY o výkonu 15 kW v provedení High Power pro otopné soustavy s radiátory ( výstupní teplota vody až 60°C do venkovní teploty -20°C oproti klasickým čerpadlům max 45°C do venkovní teploty -7°C ).

Nabízená technologie prošla českou státní zkušebnou a je certifikovaná, vedená na seznamu podporovaných výrobků pro čerpání dotací.

Technologie včetně ohřevu teplé užitkové vody v nerezovém bojleru ACV Comfort 210.

Technologie tepelného čerpadla je invertorová ( nepotřebuje žádné vyrovnávací nádrže ani akumulační zásobníky ) a splitová ( otopná voda nejde ven z objektu do venkovní jednotky a nehrozí tak žádný problém v případě výpadku elektřiny v zimě ).

V ceně technologie máte také doživotní update softwaru a přímý dohled nad technologií zdarma.Děkuji
 • 16. 3. 2022  19:53
 • Dagmar Linhartová

Ano, to je vhodné čerpadlo.
 • 22. 3. 2022  10:44
 • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku