Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Regulace tepelného čerpadla a podlahové topení

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobry den,jak je to podle Vas s regulaci TC, respektive topeni, pomoci vnitrnich cidel v jednotlivych mistnostech? Mame podlahovku v prizemi a v podkrovi mame radiatory.Radiatory muzeme regulovat hlavicemi ale u podlahovky je to trochu komplikovanejsi a slysel jsem ze to nema smysl. Je tedy lepsi nechat cely system behat na ekvitermni regulaci (a korigovat jen mistnosti s radiatory), nebo se vyplati do mistnosti s podlahovkou teplotni cidla dat take a tak nektere vetve napr. uplne zavirat, zatimco v jinych pokojich bude podlahovka topit? Dekuju za pomoc.
  • 6. 4. 2010  15:58
  • Tomas Cech

U podlahového topení s tepelným čerpadlem je opravdu většinou lepší nechat podlahové topení bez regulace v jednotlivých místnostech. Je pak ale potřebné správně nastavit ekvitermní křivku.
Tepelné čerpadlo pak bude využívat podlahové topení jako akumulátor tepla, což se pozitivně projeví v jeho životnosti a sníží se potřeba dotápění elektrokotlem.
  • 9. 4. 2010  10:35
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku