Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda De Dietrich - odešla venkovní jednotka

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Tepelné čerpadlo vzduch - voda od De Dietrich máme od března roku 2016. V listopadu 2021 se tepelné čerpadlo De Dietrich pokazilo - přestalo topit a nefunguje ohřev vody. Půl roku po 5. leté záruce. Sehnat servisní techniky byla první zkouška. Když přijel, opět na to hleděl, jako by to viděl poprvé. Prý se zeptá vyšších... po druhé už přijel s kolegou. Opět nepřišli na závadu. Do třetice přijeli opět oba a prý je to ASI deskou. Máme si ji ale koupit (za x desítek tisíc) a prý není k sehnání a nelze pak vrátit zpět. Manžel si vyhádal, ať tu desku zkusí vyměnit a zjistit jestli to je opravdu tím, jinak to nezaplatí. Deskou to nebylo (to bylo v prosinci) od té doby (27/1/2022) se s námi hádají, že si máme koupit CELOU NOVOU VENKOVNÍ JEDNOTKU za 60 tisíc. Nikdo mi ale nedá záruku, že je ta závada skutečně tím, a na otázku jestli po 5 letech si opět budu muset kupovat novou venkovní jednotku mi taky nikdo nechce odpovědět. Jak mám tuto situaci řešit? Stalo se to někomu? Je to běžné?
  • 27. 1. 2022  16:26
  • Nina

Servis musí v první řadě přesně identifikovat příčinu problému aby se po opravě problém neopakoval. Podle některých příspěvků v této poradně tato čerpadla mívají problém s častým spínáním kompresoru (cyklováním), které vede k rychlému zničení kompresoru.

Měli by vám nabídnout opravu (většinou skoro všechno opravit lze), výměnu celé jednotky bych viděl jako krajní řešení, kdy třeba praskne výměník a voda se dostane do chladicího okruhu. Jindy k tomu není většinou důvod.

Obecně doporučujeme vybírat čerpadla s co nejdelšími zárukami (třeba 10 let na kompresor) a vybírat montážní firmy, které mají i vlastní zkušené servisní techniky (akorát taková čerpadla a firmy nenajdete mezi těmi nejlevnějšími nabídkami).

  • 28. 1. 2022  09:41
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku