Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Jak zvýšit minimální průtok TČ

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, firma nám vyměnila elektrokotel za TČ Daikin (nízkoteplotní) pouze pro podlahové topení. Měli jsme v každé místnosti termostat (celkem 8 termostatů), který spínal každý topný okruh zvlášť. Před instalací mě neupozornili na minimální průtok TČ (prý min. 15l za min.). TČ se vypíná z důvodu nedostatečného průtoku - průtok jedním okruhem je cca 2,5 l za min. Je nutné vyřadit většinu termostatů (nechat topné okruhy trvale otevřené), aby TČ vytápělo celý dům nebo je jiné řešení - nějakým bypassem u TČ aby mohly zůstat termostaty v provozu (uzavírat jednotlivé okruhy)? Pokud musí TČ vytápět zbytečně celý dům a není možná regulace topení do jednotlivých místností, je to přece neekonomické a nelogické? Žádný výrobce TČ na minimální průtok vody - a tedy na nemožnost regulovat teplotu v jednotlivých místnostech - před instalací neupozorňuje..
  • 8. 1. 2022  09:33
  • Jan

Když je v domě systém s termostaty, musí regulace zajistit, aby byla jejich část VŽDY otevřena. Nesmí se zavřít všechny najednou, nebo je nutné použít akumulační nádobu.
Toto si musí ohlídat montážní firma a technik co uváděl čerpadlo do provozu. Problém je, že tato čerpadla často montují chlaďařské firmy, které mají o topení jen povrchní znalosti.
Normálně to reklamujte u zhotovitele, že dílo nefunguje. To že se špatně napojili na systém co máte doma je jejich chyba a jejich zodpovědnost.
  • 10. 1. 2022  08:20
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku