Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

mitsubishi zubadan PUHZ-SHW140YYA

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně TČ mitsubishi zubadan PUHZ-SHW140YYA, čerpadlo v provozu od loňského srpna 2021, takže první zimní sezóna :)Vím, že toto čerpadlo má čidla téměř všude kde to jde:), zajímá mě, jestli toto čerpadlo zohledňuje při topení ekvitermní křivkou teplotu vody na zpátečce, tzn. pokud v danou chvílí je požadovaná teplota do radiátorů 40st. podle křivky, a na zpátečce je 38st. jestli čerpadlo samo může požadovanou teplotu na křivce snížit třeba na 37st. a zpátečka by byla 32st.? Jinak se jedná o dům s TZ 15Kw, pouze radiátory a plocha 220m2. Děkuji
  • 3. 1. 2022  09:17
  • David

Ekvitermní regulace si pro svojí funkci může zjišťovat teplotu na přívodu nebo na zpátečce. Kterou z nich používá pro regulaci Zubadan nevím, ale měl by to znát servisní technik co ho spouštěl.
  • 5. 1. 2022  11:04
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku